Polecamy
Podróże po Polsce – jakie miejsca musisz koniecznie odwiedzić?
Podróże

Podróże po Polsce – jakie miejsca musisz koniecznie odwiedzić?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis

Lubisz podróżować i poznawać nowe miejsca? Masz kilka dni wolnego lub dłuższy urlop? Chcesz spędzić wakacje z dziećmi w Polsce i zastanawiasz się, dokąd pojechać? Sprawdź kilka naszych propozycji!

Afrykarium

Ogromne, wrocławskie oceanarium to zespół 19 basenów, nowoczesny, trzykondygnacyjny budynek oraz ekspozycja plenerowa. Największą atrakcją jest 18-metrowy, przezroczysty tunel. Przedstawia rafę koralową, rekiny i inne ryby, które zamieszkują Kanał Mozambicki.

Oceanarium prezentuje 4 ekosystemy i zwierzęta żyjące w wodach otaczających Afrykę, m.in. krokodyle, ryby i hipopotamy. W skład kompleksu wchodzą również sale konferencyjno-dydaktyczne, restauracja, taras widokowy i sklep z pamiątkami.

 

 

 

Wigierski Park Narodowy

To jeden z najstarszych parków narodowych w Polsce. Znajduje się na północnym skraju Puszczy Augustowskiej. Powstał podczas ostatniego zlodowacenia. Składa się z 42 jezior, różniących się kształtem i głębokością. Największym z nich jest Jezioro Wigry, które charakteryzuje się skręconą linią brzegową, licznymi wyspami, zatokami, głębinami, wzniesieniami i przybrzeżnymi płyciznami.

 

 

Stare Miasto w Zamościu

Stare Miasto niemal w niezmienionym stanie zachowało swój renesansowy charakter. Powstało w 1580 roku na wzór ówczesnych, włoskich miast według projektu włoskiego architekta Bernardo Morando. Całe Stare Miasto zostało wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

 

 

 

Karkonoski Park Narodowy

Ma status geoparku i jest częścią Rezerwatu Biosfery UNESCO i obszarów Natura 2000. Słynie z bogatej flory i fauny, a także wyjątkowej budowy geologicznej. Został otwarty w 1959 roku. Możesz tutaj zobaczyć różne rodzaje skał i minerałów.

Do dyspozycji turystów pozostają również stoki narciarskie i ponad 100 km tras spacerowych, bogatych w cenne przyrodniczo obszary, takie jak torfowiska, kotliny i formacje trawiaste. Żyje tam wiele gatunków zwierząt. Na szczególną uwagę zasługują muflony, 16 gatunków nietoperzy i 90 gatunków ptaków. W skład parku wchodzi też Muzeum Karkonoskiego Parku Narodowego z ogrodem alpejskim, w którym można zobaczyć ponad tysiącletnie wycinki cisów z Henrykowa.

 

 

Muzeum Powstania Warszawskiego

Otwarte w 2004 roku Muzeum Powstania Warszawskiego mieści się w budynku dawnej Elektrowni Tramwajów Miejskich. Korzystając z nowoczesnych technik wizualnych, muzeum przedstawia walkę i codzienne życie w czasie okupacji, a także w latach powojennych. Kolekcja obejmuje ponad 30 tysięcy pozycji, takich jak broń, przedmioty osobiste, fotografie, informacje biograficzne, dokumenty i mapy. Jedną z wielu atrakcji jest wieża licząca 32 m wysokości, zwieńczona tarasem widokowym.

 

 

Bulwary Wiślane w Krakowie

To spokojne i piękne miejsce idealne do spacerów. Znajduje się w samym centrum miasta. Ze względu na liczne alejki, ścieżki rowerowe, a także pobliskie place zabaw stanowią jedną z najpopularniejszych stref rekreacyjno-wypoczynkowych. Wraz z przyległymi fragmentami obwałowań wiślanych i rudawskich nadano im status strefy parkowej. Wzdłuż bulwarów znajduje się wiele krakowskich zabytków, w tym Kościół na Skale i pomnik Smoka Wawelskiego.

 

 

 

 

 

Palmiarnia w Poznaniu

To jeden z najstarszych tego typu obiektów w Europie. Składa się z ogromnego akwarium i kilku tysięcy gatunków roślin, w tym występujących tylko na obszarach tropikalnych i subtropikalnych. Oferta obejmuje też kawiarnię i sklep z pamiątkami. Roślinność znajduje się w dziesięciu pawilonach wystawienniczych, imitujących naturalne warunki, w jakich żyje. Obiekt powstał na terenie obecnego Parku Wilsona na początku XX wieku.

 

 

Dinopark w Szklarskiej Porębie

Główną atrakcją Dinoparku jest ścieżka edukacyjna, biegnąca wśród wzgórz i lasów, na której znajdują się dokładnie opisane figury kilkudziesięciu naturalnej wielkości dinozaurów. Dzięki tym prehistorycznym zwierzętom możesz prześledzić 500 milionów lat historii Ziemi. Na terenie parku znajduje się wiele atrakcji dla dzieci, w tym plac zabaw, park linowy, dmuchańce, wioska indiańska, kolejka i najnowsza generacja kina 6D. Oprócz tego mieszczą się tutaj punkty gastronomiczne i sklep z pamiątkami. Dinopark to doskonała forma rozrywki, edukacji i świetnej zabawy dla każdego bez względu na wiek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Jak radzić sobie z codziennymi trudnościami: rola specjalistów w łagodzeniu stresu
Jak radzić sobie z codziennymi trudnościami: rola specjalistów w łagodzeniu stresu
Poznaj skuteczne metody na radzenie sobie z trudnościami życia codziennego. Zrozum rolę specjalistów w łagodzeniu stresu i zacznij żyć pełnią możliwości.
Jak się robi wegańskie kosmetyki?
Jak się robi wegańskie kosmetyki?
Weganizm i wegetarianizm stają się coraz bardziej popularne. W obecnych czasach nikogo nie dziwi już to, że ktoś zrezygnował ze […]
Jak dopasować kolor rolet do wnętrza? Wybieramy!
Jak dopasować kolor rolet do wnętrza? Wybieramy!
Aranżacja domu czy mieszkania musi być bardzo przemyślana, a jedną z decyzji, którą należy podjąć, jest wybór rolet. Poza samym […]
Ostatnie wpisy